Před 70 lety zemřel George Smith Patton, Jr.

Přidáno: 21. 12. 2015 17:23:10 Počet shlédnutí: 842

21 Prosinec 2015

Již je tomu 70 let kdy generálmajor Hobart Gay pozval generálporučíka Pattona na lov bažantů v okolí Speyeru. Během jízdy 9. prosince dorazil Patton ve svém Cadillacu, který řídil vojín Woodring k železničnímu přejezdu v Mannheimu-Käfertal, kde čekal, až projede vlak. Během čekání Patton utrousil poznámku jak je ta válka hrozná při pohledu na opuštěná a poničená vozidla u cesty.

Před 70 lety zemřel George Smith Patton, Jr.

 

Řidič Woodring se také podíval na zkázu kolem sebe, když v tom okamžiku se na ně řítil sergeant Thompson se svým náklaďákem GMC. Woodring prudce dupl na brzdy a točil ostře doleva, bohužel střetu již nedokázal zabránit.
Oba řidiči z kolize v malé rychlosti vyvázli jen s lehkými zraněními, ale Patton sedící na zadním sedadle se udeřil do hlavy a silně krvácel. Patton si stěžoval na ochrnuté končetiny a špatně dýchal. Po rychlém transportu do nemocnice v Heidelbergu se zjistilo, že má poraněné krční obratle a je ochrnutý od krku dolů. Celých 12 dnů ho ještě lékaři ošetřovali a operovali mu páteř na snížení páteřního tlaku a navrácení mu citu. K Pattonovi mohla na návštěvu jen jeho manželka, která přiletěla z USA a doktoři jí sdělili že ochrnutí budou trvalá.


Velký válečník přezdívaný krev a kuráž umírá 21. prosince asi v 18:00 h ve spánku na selhání plic a tudíž odešel zcela jiným způsobem, než jaký se pro takového válečníka sluší. Na základě jeho žádosti aby byl po své smrti pohřben se svými muži byly jeho ostatky uloženy na vojenském hřbitově Hamm u města Lucemburk.

Kontakty

Pro komunikaci využíváme výhradně elektronické nástroje: e-mail, chat, facebook.

mail

   info@ww2.cz

  • zapalovač a doprava
  • hrnek a doprava
  • usátka a doprava
  • sekera, doprava
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info